Britanski istraživači su došli do zaključka da nerođene bebe pomeranjem u materici razvijaju svest o svom telu i razvijaju rad mozga, prenosi Health24.
Iako ima tek sedam godina, dečak koji se nekada zvao Džejkob danas se zove Alis. Od kada su mu njegovi roditelji službeno promenili ime, za Alis su počeli da koriste i zamenice u ženskom licu. Tako je on i službeno postao ona.
Pojedini roditelji smatraju da su oni "glas razuma" svoje dece, a da ponekad nisu ni svesni toga koliko je njihov glas sve samo ne razuman. Jedna od takvih situacija redovno se ponavlja u ovo doba godine.
Interaktivne digitalne igre i mobilne aplikacije namenjene deci do druge godine života, vrsta su poklona koje bi roditelji odlučno trebalo da uklone s božićne šoping liste, poručuju članovi Američkog udruženja pedijatara (AAP).
Britanski restoran "Frankie & Benny's" je predstavio zonu bez mobilnih telefona nakon što su sproveli anketu o tome koliko korišćenje telefona ima uticaja na porodične večere.
U prvim mesecima života mleko je jedina hrana koja je bebama potrebna. Kada im treba ponuditi čvrstu hranu, pitanje je koje sebi postavljaju mnoge mame.
Ljudi koji najbolje znaju kako neka stvar funkcioniše često zaziru od nje. Stručnjaci za tehnologiju znaju kako telefoni zaista rade i mnogi od njih ne žele da im deca budu ni blizu tih sprava.
Finske vlasti su pokrenule projekat koji će omogućiti radnicima da više vremena provode s decom tako što će moći da ih dovedu na svoje radno mesto na nekoliko sati ili tokom celog radnog dana.
Rumunka Rifka Stanesku, koja je u 12. godini rodila dete, zvanično je najmlađa baka na svetu. Ona se u 25. godini života može pohvaliti detetom, ali i unučetom.
Dečak koji je na svet došao u sredu uveče usred pariskog metroa, na južnoj stanici Glaciere, na poklon je dobio besplatan prevoz podzemnom železnicom narednih 25 godina.